Patarei kambrite kaja – tantsulavastus Patareis

19/08/2019 Off By Admin
Patarei kambrite kaja – tantsulavastus Patareis

Patarei vangla, kus totalitaarsed režiimid vangistasid süütuid inimesi, täitub 23. ja 24. augusti õhtul tantsukunstiga. Muusika ja flamenko viivad külastajad emotsionaalsele teekonnale läbi Patarei koridoride ja kambrite, jutustades lugusid valust ning kurbusest, ent ka murdmatust lootusest. „Etteaste näol on tegu justkui sõnatu rituaaliga, millega me mälestame neid, kes on siin kannatanud,“ kirjeldab lavastaja ja kontseptsiooni autor Anna-Mari Laulumaa. Tantsulavastus toimub seoses 23. augusti, üleeuroopalise totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäevaga.

Tantsulavastuste toimumisajad:

23. augustil kell 18.30, 19.30, 20.30 ja 21.30

24. augustil kell 18.30, 19.30, 20.30 ja 21.30

Iga etteaste kestab 30 minutit.

Piletid:

Täispilet 8€

Sooduspilet (pensionärid, represseeritud) 6€

Piletid Piletilevist (www.piletilevi.ee)

Üritus ei ole soovitatav alla 12-aastastele lastele.

Eriüritus toimub näitusealal „Kommunism on vangla“ Patarei vangla idatiivas. Sissepääs on Suur-Patarei tupiktänava lõpus asuvast väravast.

Lavastaja ja kontseptsiooni autor: Anna-Mari Laulumaa

Koreograafia: Leena Järvinen

Valgus ja heli: : Arto Saarelainen

Tantsijad: Minna Juntunen, Leena Järvinen, Marja Kemppainen, Raisa Pylkkö, Kaisa Raatikainen

Esinejad: Helge-Liis Munter ja Luule Stahl

Laulja: Noora Kuusikko

Partner: Patarei vangla näituseala haldaja Eesti Mälu Instituut

Etteaste esimene versioon loodi 2018. aastal Soomes. Anna-Mari Laulumaa sõnul oli väga keeruline leida viisi kinnipeetute valusate lugude edasi andmiseks, sest sõnadest jäi sügava kurbuse ja valu väljendamisel väheks. „Lõpuks palusin Leena Järvinenil vanglahoone põrandal flamenkosamme proovida ja niipea, kui seda heli kuulsin, teadsin, et olen leidnud õige vahendi. Kui ma eelmisel suvel Tallinnas ringi jalutasin ja Patarei süngeid müüre nägin, tekkis mul selge tunne, et meie etteaste peaks kohandama ka siia – tantsukunst annab mälestamisele uue ja ilusa vormi.“